Rancangan Pengajaran Harian (Minggu 10)
(07/03 - 11/03)
Bahan Bantu Belajar :
MODUL PEMBELAJARAN KHB-ERT TINGKATAN 3
DAN
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KHB-ERT TING 3
Murid yang telah siap bolehlah menyiapkan EBOOK SANTAI MINDA
ATAU
sesekali cubalah PdP Abad ke 21 (
INTERAKTIF SANTAI MINDA)
(
PREVIEW bahan ada di sebelah
kanan blog ini) -->
MURID DIBEKALKAN KERJA RUMAH :
MELENGKAPKAN MODUL PEMBELAJARAN BERTAJUK TEMPAT KEDIAMAN
Rancangan Pengajaran Harian (RPH) Pada Tarikh : 07/03/2016
(ISNIN)
MINGGU : 10
|
Nama Guru : NORLIZA BINTI JAIS
|
Tingkatan 3 : KEMAHIRAN HIDUP (EKONOMI RUMAH TANGGA)
(3 KAA)
|
Waktu
|
:
|
1.20 petang – 2.00 petang ( 40 minit)
|
Topik
|
:
|
ASAS ELEKTRONIK
|
Terperinci
|
:
|
HASIL PEMBELAJARAN :
c.
Penghasilan projek
Aras 1
·
Membentuk kaki komponen
·
Memasang komponen
berpandukan lukisan skematik atau lukisan bergambar
·
Menyemak semula kedudukan
komponen berpandukan lukisan skematik
·
Memateri semua kaki atau
tamatan komponen
·
Memotong kaki komponen
yang berlebihan dengan kemas
·
Menguji projek yang telah
siap dan membuat pembaikan jika perlu
·
Membersih dan menyimpan semua alatan
tangan dan bahan
AKTIVITI PEMBELAJARAN :
1.
Murid membuat pemasangan projek
elektronik berpandukan litar bergambar.
2.
Murid menguji projek yang telah siap
untuk penilaian dan penambahbaikan jika perlu.
PBS (Merujuk
PPPM) :
B3
Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman tentang
asas elektronik dengan membentuk semua kaki komponen, memasang semua
komponen dan memateri semua kaki komponen berpandukan lukisan bergambar.
B4
…mengikut prosedur3.
Kaedah yang betul
Komponen berkutub dipasang mengikut kekutuban yang
betul.
B5
…dengan daya usaha3.
(sempurna) ;
Pematerian kemas
Pemterian kukuh
Kekutuban betul
Mengamalkan langkah keselamatan diri dan alatan.
B6
… dan membimbing1.
BAHAN BANTU
BELAJAR :
1. Modul Pembelajaran KHB
2. Set elektronik
|
Kerja Rumah
|
:
|
Melengkapkan Modul Pembelajaran KHB
|
Refleksi
|
:
|
|
|
MINGGU UJIAN BULANAN 1 (PENTAKSIRAN SUMATIF 1)
CUTI PERTENGAHAN PENGGAL 1 (14/03 - 20/03)
SELAMAT BERCUTI !!!
No comments:
Post a Comment