TITIPAN CIKGU NORLIZA

..... بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيْمِ.... بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيْمِ.... بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيْمِ... بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيْمِ..... بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيْمِ... بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيْمِ.... بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيْمِ ...

SEBAGAI TANDA SOKONGAN KEPADA BLOG GALERI CIKGU NORLIZA, SILA LAH KLIK PAPARAN ADS/IKLAN YANG ADA DI BLOG INI. KERJASAMA ANDA AMAT SAYA HARGAI. Hubungi saya melalui email sahaja. -----------> norliza.jais2@gmail.com

April 17, 2016

DIALOG PRESTASI BIL 2 2016 _ PENCAPAIAN SPM 2015

Diadakan pada hari Khamis 14.04.2016  bertempat di Bilik Kuliah, SMK Telok Datok.

RPH Minggu 15 ( 18/04 - 22/04 )

Rancangan Pengajaran Harian (Minggu 15)
(18/04 - 22/04)

Bahan Bantu Belajar : MODUL PEMBELAJARAN KHB-ERT TINGKATAN 3
DAN RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KHB-ERT TING 3

Murid yang telah siap bolehlah menyiapkan EBOOK SANTAI MINDA 
ATAU
sesekali cubalah PdP Abad ke 21 (INTERAKTIF SANTAI MINDA)

(PREVIEW bahan ada di sebelah kanan blog ini) -->



Rancangan Pengajaran Harian (RPH) Pada Tarikh : 18/04/2016 (ISNIN)                                                                                                       MINGGU    :           15
Nama Guru : NORLIZA BINTI JAIS

Tingkatan 3 : KEMAHIRAN HIDUP (EKONOMI RUMAH TANGGA) (3 KAA)
Waktu
:
1.20 petang – 2.00 petang (40 minit)
Topik
:
KAEDAH MEMBUAT BISKUT DAN KEK
Terperinci
:
HASIL PEMBELAJARAN :

A. Gaul dan ramas

Aras 1
·         Menerangkan pengertian kaedah gaul dan ramas
·         Mengenal pasti biskut yang disediakan dengan kaedah gaul dan ramas
·         Membungkus biskut
Aras 2
·         Mengenal pasti kek yang disediakan dengan kaedah gaul ramas
Aras 3
·         Menerangkan pengertian pastri

AKTIVITI PEMBELAJARAN :
1.    Murid menerangkan pengertian kaedah gaul ramas menggunakan peta bulatan.
2.    Murid mengenalpasti biskut, kek dan pastry yang disediakan menggunakan peta buih.
3.    Murid melengkapkan nota dalam modul pembelajaran.
4.    Murid merancang menu bagi menyediakan ban batu karang dan biskut samperit untuk amali menggunakan peta alir.

PBS (Merujuk PPPM) :
-

BAHAN BANTU BELAJAR :
1. Modul Pembelajaran KHB
2. Kertas perancangan menu
Kerja Rumah
:
Melengkapkan Modul Pembelajaran KHB
Refleksi
:
























Rancangan Pengajaran Harian (RPH) Pada Tarikh : 18/04/2016 (ISNIN)                                                                                                       MINGGU    :           15
Nama Guru : NORLIZA BINTI JAIS

Tingkatan 3 : KEMAHIRAN HIDUP (PERDAGANGAN DAN KEUSAHAWANAN) (3 C)
Waktu
:
2.00 petang – 2.40 petang ( 40 minit)
Topik
:
SIMPAN KIRA
Terperinci
:
HASIL PEMBELAJARAN :

d. Kunci Kira-Kira (Lembaran Imbangan)

Aras 1
·         Menerangkan maksud Kunci Kira-Kira.
Aras 2
·         Mengelaskan aset tetap, aset semasa, ekuiti pemilik, liabiliti jangka panjang,dan liabiliti semasa

AKTIVITI PEMBELAJARAN :
1.    Murid melengkapkan peta dakap bagi mengelaskan maksud kunci kira-kira.
2.    Murid melengkapkan latihan 8 dan 9 dalam modul pembelajaran.

PBS (Merujuk PPPM) :

B3
Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman tentang simpan kira dengan menyediakan Imbangan Duga1 berbentuk T, Akaun Perdagangan1, Akaun Untung Rugi1, dan Kunci Kira-kira bentuk T.
B4
… mengikut prosedur6.
Imbangan Duga [butiran dan nilai didebit dan dikreditkan serta dijumlahkan dengan betul]
Akaun Perdagangan (Menunjukkan pengiraan kos belian, kos Barang Untuk Dijual, Kos Jualan, Untung/Rugi Kasar).
Akaun Untung Rugi (Semua butiran dan untung /rugi Bersih dicatat di ruang yang betul)
Kunci kira-kira (mencatat asset , liability dan ekuiti pemilik pada kedudukan yang betul).
B5
…dengan daya usaha6.
(semua butiran dan nilai dicatat dengan betul, format yang betul serta jawapan yang tepat).

B6
… dan membimbing1.

BAHAN BANTU BELAJAR :
1. Modul Pembelajaran KHB
Kerja Rumah
:
Melengkapkan Modul Pembelajaran KHB
Refleksi
:





April 16, 2016

Sistem Fail Baru SPSK Mulai 2015

Assalamualaikum

Perkongsian maklumat pengurusan Fail Panitia. 

Mulai tahun 2015, jumlah fail yang perlu diuruskan oleh setiap panitia hanya 4 buah fail berkulit tebal dan hanya 1 fail putih mengandungi surat (fail ini biasanya disimpan di pejabat dan diuruskan oleh kerani)

Klik pop out untuk download cover dan pembahagi setiap fail

April 11, 2016

RPH Minggu 14 ( 11/04 - 15/04 )

Rancangan Pengajaran Harian (Minggu 14)
(11/04 - 15/04)

Bahan Bantu Belajar : MODUL PEMBELAJARAN KHB-ERT TINGKATAN 3
DAN RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KHB-ERT TING 3

Murid yang telah siap bolehlah menyiapkan EBOOK SANTAI MINDA 
ATAU
sesekali cubalah PdP Abad ke 21 (INTERAKTIF SANTAI MINDA)

(PREVIEW bahan ada di sebelah kanan blog ini) -->







Rancangan Pengajaran Harian (RPH) Pada Tarikh : 11/04/2016 (ISNIN)                                                                                                       MINGGU    :           14
Nama Guru : NORLIZA BINTI JAIS

Tingkatan 3 : KEMAHIRAN HIDUP (EKONOMI RUMAH TANGGA) (3 KAA)
Waktu
:
1.20 petang – 2.00 petang (40 minit)
Topik
:
JAHITAN
Terperinci
:
HASIL PEMBELAJARAN :

b. Penghasilan projek jahitan 
Aras 1
·         Mengubahsuai pola asas
·         Menyusun atur pola untuk projek   jahitan kerja kursus dan menggunting fabrik
·         Menjahit projek jahitan
·         Menghias projek jahitan

AKTIVITI PEMBELAJARAN :
1.    Murid menjahit projek jahitan tampal hias menggunakan fabric felt.
2.    Projek jahitan : Bekas alatulis

PBS (Merujuk PPPM) :
B3
Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman tentang jahitan dengan menjahit tampal hias

B4
…secara sistematik … mengikut prosedur5.
(mengikut langkah yang betul)

B5
… dengan daya usaha6.
(jahitan tidak berkedut)*

B6
…dan membimbing1.
Menjadi contoh dari segi tingkah laku dan hasil kerja.
Boleh member tunjuk ajar kepada murid yang lain.

BAHAN BANTU BELAJAR :
1. Modul Pembelajaran KHB
2. Contoh projek jahitan : Bekas alatulis

Kerja Rumah
:
Melengkapkan Modul Pembelajaran KHB
Refleksi
:







April 01, 2016

RPH Minggu 13 ( 04/04 - 08/04 )

Rancangan Pengajaran Harian (Minggu 13)
(04/04 - 08/04)

Bahan Bantu Belajar : MODUL PEMBELAJARAN KHB-ERT TINGKATAN 3
DAN RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KHB-ERT TING 3

Murid yang telah siap bolehlah menyiapkan EBOOK SANTAI MINDA 
ATAU
sesekali cubalah PdP Abad ke 21 (INTERAKTIF SANTAI MINDA)

(PREVIEW bahan ada di sebelah kanan blog ini) -->



Rancangan Pengajaran Harian (RPH) Pada Tarikh : 04/04/2016 (ISNIN)                                                                                                       MINGGU    :           13
Nama Guru : NORLIZA BINTI JAIS

Tingkatan 3 : KEMAHIRAN HIDUP (EKONOMI RUMAH TANGGA) (3 KAA)
Waktu
:
1.20 petang – 2.00 petang (40 minit)
Topik
:
JAHITAN
Terperinci
:
HASIL PEMBELAJARAN :

a. Proses jahitan
Aras 1
Ø  Mengenal pasti jenis  hiasan dalam jahitan
Ø  Menerangkan pengertian kuilting, tampal hias dan tampal cantum.
Ø  Menjahit sampel kuilting

AKTIVITI PEMBELAJARAN :
1.    Murid menerangkan 5 jenis hiasan dalam jahitan.
2.    Murid menerangkan pengertian kuilting, tampal hias dan tampal cantum dalam peta pemikiran peta bulatan.
3.    Murid menjahit contoh jahitan kuilting.

PBS (Merujuk PPPM) :
B1
Menyatakan tentang jahitan dengan memberikan tiga jenis hiasan dalam jahitan

B2
Menerangkan tentang jahitan dengan menjelaskan pengertian kuilting, tampal hias dan tampal cantum.

BAHAN BANTU BELAJAR :
1. Modul Pembelajaran KHB
2. sampel jahitan
Kerja Rumah
:
Melengkapkan Modul Pembelajaran KHB
Refleksi
:











Rancangan Pengajaran Harian (RPH) Pada Tarikh : 04/04/2016 (ISNIN)                                                                                                       MINGGU    :           13
Nama Guru : NORLIZA BINTI JAIS

Tingkatan 3 : KEMAHIRAN HIDUP (PERDAGANGAN DAN KEUSAHAWANAN) (3 C)
Waktu
:
2.00 petang – 2.40 petang ( 40 minit)
Topik
:
SIMPAN KIRA
Terperinci
:
HASIL PEMBELAJARAN :

c. Imbangan duga
i. Maksud dan tujuan
Aras 1
Ø  Menerangkan maksud imbangan duga
Ø  Menerangkan tujuan menyediakan imbangan duga
Ø  Mengenal pasti format imbangan duga

ii. Menyedia dan mengimbang
Aras 1
Ø  Mengenal pasti kedudukan akaun aset, liabiliti, belanja dan fasil dalam imbangan duga
Ø  Menyediakan imbangan duga dalam bentuk T

AKTIVITI PEMBELAJARAN :
1.    Murid menerangkan maksud imbangan duga, tujuannya dalam peta pemikiran peta bulatan.
2.    Murid mengenalpasti format imbangan duga dalam peta pemikiran peta pokok
3.    Murid membuat latihan 1 dalam modul pembelajaran. (Menyelesaikan urusniaga dengan SCB dan mengimbangkan akaun, seterusnya memindahkan baki akaun ke Imbangan Duga dengan format jenis “T”.

PBS (Merujuk PPPM) :
B1
Menyatakan tentang simpan kira dengan mengenal pasti tujuan menyediakan Imbangan Duga.
B2
Menerangkan tentang simpan kira dengan menjelaskan kedudukan akaun asset, liabiliti, belanja dan hasil dalam Imbangan Duga.

BAHAN BANTU BELAJAR :
1. Modul Pembelajaran KHB
Kerja Rumah
:
Melengkapkan Modul Pembelajaran KHB
Refleksi
:





Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...