Rancangan Pengajaran Harian (Minggu 13)
(04/04 - 08/04)
Bahan Bantu Belajar :
MODUL PEMBELAJARAN KHB-ERT TINGKATAN 3
DAN
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KHB-ERT TING 3
Murid yang telah siap bolehlah menyiapkan EBOOK SANTAI MINDA
ATAU
sesekali cubalah PdP Abad ke 21 (
INTERAKTIF SANTAI MINDA)
(
PREVIEW bahan ada di sebelah
kanan blog ini) -->
Rancangan Pengajaran Harian (RPH) Pada Tarikh : 04/04/2016
(ISNIN)
MINGGU : 13
|
Nama Guru : NORLIZA BINTI JAIS
|
Tingkatan 3 : KEMAHIRAN HIDUP (EKONOMI RUMAH TANGGA)
(3 KAA)
|
Waktu
|
:
|
1.20 petang – 2.00 petang (40 minit)
|
Topik
|
:
|
JAHITAN
|
Terperinci
|
:
|
HASIL PEMBELAJARAN :
a. Proses jahitan
Aras 1
Ø Mengenal
pasti jenis hiasan dalam jahitan
Ø Menerangkan
pengertian kuilting, tampal hias dan tampal cantum.
Ø Menjahit
sampel kuilting
AKTIVITI PEMBELAJARAN :
1.
Murid menerangkan 5 jenis hiasan dalam
jahitan.
2.
Murid menerangkan pengertian kuilting,
tampal hias dan tampal cantum dalam peta pemikiran peta bulatan.
3.
Murid menjahit contoh jahitan kuilting.
PBS (Merujuk
PPPM) :
B1
Menyatakan tentang jahitan dengan memberikan tiga
jenis hiasan dalam jahitan
B2
Menerangkan tentang jahitan dengan menjelaskan
pengertian kuilting, tampal hias dan tampal cantum.
BAHAN BANTU
BELAJAR :
1.
Modul Pembelajaran KHB
2. sampel jahitan
|
Kerja Rumah
|
:
|
Melengkapkan Modul Pembelajaran KHB
|
Refleksi
|
:
|
|
|
Rancangan Pengajaran Harian (RPH) Pada Tarikh : 04/04/2016
(ISNIN)
MINGGU : 13
|
Nama Guru : NORLIZA BINTI JAIS
|
Tingkatan 3 : KEMAHIRAN HIDUP (PERDAGANGAN DAN
KEUSAHAWANAN) (3 C)
|
Waktu
|
:
|
2.00 petang – 2.40 petang ( 40 minit)
|
Topik
|
:
|
SIMPAN KIRA
|
Terperinci
|
:
|
HASIL PEMBELAJARAN :
c. Imbangan duga
i. Maksud dan tujuan
Aras 1
Ø Menerangkan
maksud imbangan duga
Ø Menerangkan
tujuan menyediakan imbangan duga
Ø Mengenal
pasti format imbangan duga
ii. Menyedia dan mengimbang
Aras 1
Ø Mengenal
pasti kedudukan akaun aset, liabiliti, belanja dan fasil dalam imbangan
duga
Ø Menyediakan
imbangan duga dalam bentuk T
AKTIVITI PEMBELAJARAN :
1.
Murid menerangkan maksud imbangan duga,
tujuannya dalam peta pemikiran peta bulatan.
2.
Murid mengenalpasti format imbangan
duga dalam peta pemikiran peta pokok
3.
Murid membuat latihan 1 dalam modul
pembelajaran. (Menyelesaikan urusniaga dengan SCB dan mengimbangkan akaun,
seterusnya memindahkan baki akaun ke Imbangan Duga dengan format jenis “T”.
PBS (Merujuk
PPPM) :
B1
Menyatakan tentang simpan kira dengan mengenal
pasti tujuan menyediakan Imbangan Duga.
B2
Menerangkan tentang simpan kira dengan menjelaskan kedudukan
akaun asset, liabiliti, belanja dan hasil dalam Imbangan Duga.
BAHAN BANTU
BELAJAR :
1. Modul Pembelajaran KHB
|
Kerja Rumah
|
:
|
Melengkapkan Modul Pembelajaran KHB
|
Refleksi
|
:
|
|
|
1 comment:
nice gan
Post a Comment