January 11, 2016

RPH Minggu 2 (11.1.2016 - 15.1.2016)

Rancangan Pengajaran Harian (Minggu 2) 11.1.2016 - 15.1.2016

murid tingkatan 3 sedang melengkapkan modul peta ithink merujuk buku teks dengan mudah

Bahan Bantu Belajar : MODUL PEMBELAJARAN KHB-ERT TINGKATAN 3



Rancangan Pengajaran Harian (RPH) Pada Tarikh : 11/01/2016 (ISNIN)                                                                                                        
MINGGU    :           1
Nama Guru : NORLIZA BINTI JAIS

Tingkatan 3 : KEMAHIRAN HIDUP (EKONOMI RUMAH TANGGA) (3 KAA)
Waktu
:
1.20 petang – 2.00 petang ( 40 minit)
Topik
:
REKACIPTA
Terperinci
:
HASIL PEMBELAJARAN :
b.    Pemilihan idea
Aras 1
·         Menilai dan memilih idea yang paling sesuai
c.    Perekaan projek
Aras 1
·         Melakar beberapa reka bentuk projek

AKTIVITI PEMBELAJARAN :
1. Murid melengkapkan modul pembelajaran KHB muka surat 7 (menganalisis maklumat) melalui perbincangan dan merujuk buku teks.
2. Murid membuat beberapa lakaran projek berdasarkan pernyataan masalah yang telah dibincangkan sebelum ini (ms 8)
3. Murid kemudian melengkapkan peta buih 6 aspek yang perlu diketahui semasa menilai dan memilih idea yang paling sesuai (ms 9)

PBS (Merujuk PPPM) :
Penyediaan Modul Perekodan 2016 (Borang Transit)

BAHAN BANTU BELAJAR :
1. Modul Pembelajaran KHB muka surat 7-9
Kerja Rumah
:
Melengkapkan Modul Pembelajaran KHB muka 10-11
Refleksi
:
12/13 murid pada hari ini telah dapat membuat 2 lakaran idea berdasarkan pernyataan masalah yang telah disediakan dalam kelas sebelum ini. Murid juga telah melengkapkan 6 aspek yang perlu dalam pemilihan idea yang sesuai.











Rancangan Pengajaran Harian (RPH) Pada Tarikh : 14/01/2016 (KHAMIS)                                                                                                       MINGGU    :           1
Nama Guru : NORLIZA BINTI JAIS

Tingkatan 3 : KEMAHIRAN HIDUP (EKONOMI RUMAH TANGGA) (3 KAA)
Waktu
:
2.40 petang– 3.40 petang ( 60 minit)
Topik
:
REKACIPTA
Terperinci
:
HASIL PEMBELAJARAN :
d.    Pemilihan reka bentuk
Aras 1
·         Menilai dan memilih konsep reka bentuk
·         Membuat lukisan  kerja berdasarkan lukisan  unjuran ortografik

AKTIVITI PEMBELAJARAN :
1. Berdasarkan pemilihan reka bentuk yang telah dibuat dari kelas sebelum ini,
murid membuat penilaian dari segi konsep reka bentuk melalui 9 faktor
rekabentuk (Modul ms 11)

2. Murid membuat lukisan kerja lengkap projek masing-masing, dan
    melengkapkan modul ms 12.

PBS (Merujuk PPPM) :
Penyediaan Modul Perekodan 2016 (Borang Transit)

BAHAN BANTU BELAJAR :
1. Modul Pembelajaran KHB muka surat 11 dan 12

2. Kertas A4 bagi unjuran ortografik.
Kerja Rumah
:
Menyiapkan lukisan unjuran ortografik bagi proses pembinaan projek rekacipta.
Refleksi
:











TARIKH /HARI
PROGRAM
15.1.2015 / JUMAAT
7.30 PAGI – 12.15 TGH : KEJOHANAN MERENTAS DESA 2016.
2.30 PTG – 5.00 PTG     : PROGRAM MENTOR MENTEE ASRAMA 2016.

No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...